Wanny asymetryczne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wiele osób remontując czy aranżując łazienkę staje przed dylematem czy wybrać kabinę czy może wannę. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od wielkości łazienki. W najmniejszych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się kabiny prysznicowe – bo to one zajmują najmniej miejsca.

Jednak, jeśli nasza łazienka jest niezbyt duża a jednak marzymy o wannie być może warto zdecydować się na model narożny, asymetryczny. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru, by wybrana przez nas wanna nie tylko dobrze się prezentowała, ale także by była komfortowa.

wanna

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wanny?

Rynek przepełniony jest dziś wieloma modelami wanien, które pochodzą od wielu producentów. Każdy z nich dodatkowo ma i lepsze jak i gorsze modele. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić szczegółowo z jakiego materiału wanna została wykonana. Jednymi z lepszych są wanny akrylowe.

Materiał ten jest dziś wykorzystywany właśnie podczas produkcji wanien oraz brodzików. Jest plastyczny i z tego względu można go łatwo formować. Wanny akrylowe są przede wszystkim ciepłe. Cecha ta jest bardzo ważna, ponieważ wchodząc do wanny nie odczujemy dyskomfortu związanego z odczuciem zimna, a wlana do niej ciepła woda w sposób szybki nie będzie się wychładzała. Akryl przez wiele lat prezentuje się tak samo (sklep z wannami www.lazienkiabc.pl/Wanny-c4)

Nie odbarwia się, nie zżółknie a także jest bezproblemowy podczas czyszczenia. Oczywiście wiele modeli posiada cienka warstwę akrylu i to właśnie takie modele mogą pękać czy żółknąć. Aby nie nabyć takiego modelu powinno się wannę kupić w branżowym sklepie łazienkowym. Wanna powinna pochodzić od sprawdzonego i dobrego producenta, często wyznacznikiem wysokiej jakości produktu jest długa gwarancja.

Siedzisko, podgłówek – czyli komfortowe wyposażenie wanny!

Pomimo, że wanny asymetryczne zazwyczaj nie mają zbyt dużych kształtów zewnętrznych, to ze względu na specjalne wyprofilowanie można skorzystać z nich bardzo wygodnie. Jeśli zdecydujemy się na taki model warto by miał siedzisko czy podgłówek, wtedy nawet w takiej, która jest naprawdę mała będziemy mogli poczuć się komfortowo!