Tania aranżacja łazienki – czy to możliwe?

Wielu osobom remont łazienki kojarzy się z wysokimi kosztami finansowymi, niedogodnościami, bałaganem a także długim czasem jego trwania. Tak być wcale nie musi! Nie musimy czekać latami i odkładać pieniądze, by go przeprowadzić. Są sposoby na to, aby remont nie kosztował długo i współczesne podejście do aranżacji łazienki jeszcze bardziej nam to ułatwia.

Płytki czy farba?

Myśląc o urządzeniu łazienki (www.nanolazienki.pl) w pierwszej kolejności przeraża nas koszt związany z zakupem i położeniem płytek. Ale czy płytki to jedyna opcja na to, by łazienka była estetyczna i funkcjonalna? Oczywiście, że nie i wiele zmieniło się w tej kwestii. Czołowi projektanci i architekci wnętrz, coraz częściej w swoich pracach wykorzystują farbę do ścian.

Nie jest to oczywiście taka sama farba, jak w przypadku malowania ścian w przedpokoju czy salonie. Farba, która może znaleźć się na ścianach w łazience zawiera lateks, winyl czy cząsteczki kwarcu. Dzięki temu farba odporna jest na negatywne działanie wilgoci, można ją myć, ścierać itp.

Farba na ścianach idealnie wpisuje się w trend minimalizmu, nie zmniejsza optycznie wnętrza i nadaje mu lekkości. Do nałożenia farby nie trzeba też angażować fachowca, co jest dużą oszczędnością. Większość osób samodzielnie poradzi sobie z tym zadaniem.

aranżacja łazienki

Pomalowane płytki czy tapeta?

Są także inne sposoby, by w sposób tani odświeżyć łazienkę. Jednym z nich jest położenie tapety na ścianach lub pomalowanie starych płytek. Farby do płytek pokrywają je bardzo dobrze, jednak zazwyczaj mają wykończenie matowe. Jest to więc rozwiązanie dla osób, którym mat nie przeszkadza w łazienkowej przestrzeni.

Sposobem na szybką i tanią metamorfozę jest położenie tapety. Może ona być ciekawym akcentem, który będzie zwracał uwagę od razu po wejściu do środka. Położenie tapety czy fototapety nie trwa długo i także nie jest skomplikowane. Fototapety do łazienek, jakie znajdują się na rynku wykonane są z materiałów, które odporne są na działanie wilgoci, a także na szorowanie.