Strefa umywalki – jak ją ciekawie urządzić?

Łazienka jest miejscem, co do którego aranżacji przykładamy coraz większą rolę. Nie tylko chcemy się w niej wykąpać, ale także zrelaksować po ciężkim dniu. Każdy element jej wyposażenia jest ważny i każdy ma wpływ na estetykę i funkcjonalność.

Jedną z istotniejszych sfer, na które zwracamy zaraz po wejściu do środka, jest strefa umywalki. Zazwyczaj znajduje się w centralnym miejscu i to właśnie przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień. Podpowiadamy jak ją urządzić, by zachwycała zaraz po wejściu a do tego była wysoce funkcjonalna!

Idź do strony skupu www.lazienkiabc.pl

Szafka i umywalka

Nawet najmniejsza łazienka nie może się obyć bez szafki pod umywalkę. Nawet mebel niewielkich rozmiarów pozwoli uporządkować całą przestrzeń. Często jest tak, że szafka dopasowana jest rozmiarem do samej umywalki, może być sprzedawana też w zestawach, które zazwyczaj są bardziej atrakcyjne cenowo, niż oddzielnie zakupione produkty.

Im mniejsza łazienka, tym bardziej należało by postawić na elementy wyposażenia, które są jak najbardziej ergonomiczne. Przyjmuje się, że szafka z blatem plus umywalka stawiana na nim, będzie zabierała najmniej miejsca – już w samej szafce. Dzięki temu można będzie pomieścić większą ilość kosmetyków, środków chemicznych czy ręczników.

Wiele osób obawia się tego, że podczas użytkowania nablatowej umywalki – woda wydostaje się poza rant. Tak nie jest. Cienkie i wysokie ranty umywalki przeciwdziałają temu, a jednocześnie umycie nad nią twarzy, czy ogolenie się jest jeszcze wygodniejsze.

umywalki

Bateria umywalkowa – na co zwrócić uwagę?

Bateria umywalkowa jest niezbędnym elementem. To właśnie ona użytkowana jest najczęściej w ciągu dnia. Dlatego też poza walorami wizualnymi, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Podczas wyboru powinno zwrócić się uwagę na to, czy bateria posiada ceramiczne elementy, takie jak głowica.

A także czy posiada perlator czy ogranicznik przepływu wody. Bateria powinna być bowiem niezawodna podczas użytkowania, a także przyczynić się do zmniejszenia zużycia wody. Istotne jest także właściwe zamontowanie baterii – tak by woda nie rozchlapywała się i by korzystanie z niej było po prostu wygodne.