Płytki, beton architektoniczny, farba – co najlepsze na ścianę do łazienki?

Jeszcze kilkanaście lat temu łazienka w Polskich domach wyglądała podobnie. Na ścianach znajdowały się jasne płytki, była wanna oraz stojący kompakt. Przez te lata zmieniło się wiele. I chociaż płytki ceramiczne są wciąż najbardziej popularne, zarówno na ścianach jak i podłodze, to jednak mają coraz większą konkurencję. A osoby aranżujące łazienkę mają duży dylemat co wybrać. Możemy bowiem wybierać z różnorodnych kształtów, materiałów czy kolorów. Wybór jest ogromny!

aranżacja łazienki

Tapeta w łazience?

Oczywiście! Tapeta w łazience jest jedną z alternatyw i sposobem na szybkie i dosyć tanie pokrycie ścian. Nie każda tapeta będzie dobra. Jednak bez problemu otrzymamy winylowe lub wykonane z włókna szklanego. Tapety nie wymagają idealnie prostych ścian, co jest dużą zaletą. Nie dość, że jest to rozwiązanie bezproblemowe i tanie, to jeszcze efekt położenia tapety na ścianie może być naprawdę zaskakujący.

Możemy wymyślić sobie praktycznie to co chcemy i pewnie otrzymamy taką tapetę. Są też sklepy, w których przesyłając na przykład zdjęcie czy swoją grafikę, można stworzyć swoją wymarzoną tapetę. Decydując się jednak na położenie jej, należy pamiętać o użyciu wodoodpornego kleju. Tylko to bowiem będzie gwarantem, że tapeta nie odklei się od ściany pod wpływem wilgoci.

Ściany pokryte farbą

Ściany można pokryć farbą. Rozwiązanie to wciąż zyskuje na popularności. Oczywiście jest ono także tańsze, niż w przypadku gdy na ścianach miałyby pojawić się wszędzie płytki ceramiczne. Decydując się na farbę należy jednak przed tym wyrównać ściany. Powinny być one idealnie gładkie. Farby przeznaczone do łazienek, wykonane zostały z materiałów, które są zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, a także odporne na rozwój pleśni i grzybów.

W wielu nowoczesnych aranżacjach wykorzystywane są farby. Często znajdują się one w połączeniu z płytkami. Płytki znajdują się wtedy w np. strefie mokrej, a w suchej farba. Farby, które przeznaczone są do łazienek znajdują się w wielu wariantach kolorystycznych, z całą pewnością przy ich użyciu stworzyć można łazienkę swoich marzeń!

Nie zawsze łazienka musi być w całości pokryta płytkami ceramicznymi. Rozwiązanie to jest oczywiście praktyczne i estetyczne, jednak i pracochłonne. Koszt położenia ich przez specjalistę nie należy też do najniższych. Może warto więc przemyśleć inne materiały, jakie mogą znaleźć się na ścianach w łazience. Tapeta i farba są jednymi z alternatyw, jakie teraz dostępne są na rynku. Oczywiście jest ich dużo więcej. Do wyboru pozostaje nam między innymi: drewno, beton architektoniczny lub kamień.

Więcej o aranżacji łazienki znajdziesz na blogu – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly