Najlepsze sposoby na wyczyszczenie baterii umywalkowej

Łazienka jest miejscem, w którym higiena jest niezwykle ważna. Wszelkiego typu nieczystości i zaniedbania są wręcz niedopuszczalne, ze względu na czynności, jakie się w niej wykonuje. Dokładne sprzątanie przestrzeni łazienkowej jest koniecznością, jednak nie dla każdego czynność ta kojarzy się z czymś przyjemnym.

Często, aby dokładnie wyczyścić daną przestrzeń łazienkową należy skorzystać z silnych detergentów, lub szorować przez długi czas – podpowiadamy, jakie są sposoby na skuteczne wyczyszczenie baterii umywalkowych domowymi sposobami.

bateria umywalkowa

Ocet i woda – skuteczny i bezpieczny sposób na kamień!

Baterie umywalkowe ze względu na to, że użytkowane są najczęściej, są szczególnie narażone na negatywne skutki działania wody. To właśnie na nich widoczny jest najszybciej kamień. Nie tylko nie wygląda on dobrze, to jeszcze usuniecie go często jest nie lada wyzwaniem. Oczywiście na rynku jest sporo środków, które poradzą sobie z tym zadaniem.

Nie wszystkie są jednak bezpieczne w użytkowaniu, a jest to niezmiernie ważne, gdy z łazienki korzystają chociażby dzieci. W takiej sytuacji najkorzystniej jest sięgnąć lub samodzielnie wykonać środek czyszczący. Do najczęściej stosowanych można zaliczyć zwykły ocet, do którego dodaje się wodę – tworząc tym samym preparat, który jest niezwykle skuteczny.

Oczywiście wiele osób stwierdzi, że zapach octu jest na tyle odpychający, że wolą skorzystać z innych sposobów. W takim przypadku do uzyskanego roztworu można dodać sok z cytryny lub ulubiony olejek eteryczny, który to skutecznie zneutralizuje zapach.

Jak czyścić baterie łazienkowe octem?

Wszystko zależy tak naprawdę od stopnia zabrudzenia, od ilość kamienia, od osadów. Jeśli baterie są mocno zabrudzone można nasączyć wacik z preparatem i pozostawić go na powierzchni baterii przez kilka godzin. Jeśli są to tylko i wyłącznie zacieki czy osady powstałe na przestrzeni kilku dni to wtedy preparatem można baterię tylko przemyć. Do tej czynności nie powinniśmy stosować ostrych zmywaków. Najlepiej sprawdzą się miękkie ściereczki.

Źródło akrtykułu: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-skutecznie-czyscic-baterie-lazienkowe-1829.html