Miska WC czy kompakt?

Jeszcze kilkanaście lat temu w domu przeciętnego Polaka znajdował się kompakt WC. Dziś zauważyć można, że coraz częściej wybieramy podwieszane miski WC z  różnych względów. Przeczytaj nasz artykuł  i poznaj zalety kompaktów oraz misek WC.

 

Miski WC – czy są praktyczne?

W nowoczesnych aranżacjach często pożądany jest minimalizm. Dlatego to właśnie tam zazwyczaj wybierane są miski WC podwieszane. Nie mają zbyt wielu elementów zewnętrznych. Tak naprawdę widoczna jest tylko sama miska oraz przycisk spłukujący. Wszystkie pozostałe elementy montowane są w ścianie. Miski WC podwieszane, montowane są na specjalnych stelażach. Pomimo, że wyglądają one na delikatne, to mogą wytrzymać obciążenie nawet 400 kg. Ze względu na to, że miska jest podwieszana można szybko i sprawnie umyć podłogę pod nią. Dotarcie do zakamarków nie jest żadnym problemem.

łazienka wizualizacja

Polecany sklep z miskami WC – https://www.nanolazienki.pl/Miski-WC-c267

Miski są produktami często nowoczesnymi. Chociaż dużą rolę odgrywa kształt miski oraz to, że wyglądają estetycznie, to wiele z nich posiada technologię, dzięki którym użytkowanie ich jest jeszcze bardziej przyjemne. Usunięcie kołnierza wewnętrznego odpowiedzialne jest za zwiększenie bezpieczeństwa oraz higieny. Nie ma wtedy bowiem dodatkowych zakamarków, w których mogą gromadzić się lub namnażać bakterie czy groźne dla zdrowia drobnoustroje. Miski bezkołnierzowe są wyprofilowane w taki sposób, że spłukiwanie ich nawet mniejszą ilością wody jest dużo bardziej skuteczne. Takie rozwiązanie jest więc nie tylko higieniczne, ale i po prostu bardziej oszczędne. Wybierając miskę warto zwrócić uwagę na to czy ceramika jest szkliwiona. Dzięki takiemu zastosowaniu powierzchnia nie tylko dobrze wygląda, ale jest też bezproblemowa podczas czyszczenia.

Miski WC podwieszane dostępne są dziś w tak wielu rodzajach, że z całą pewnością uda się wybrać taką, która będzie pasowała do niemal każdej aranżacji. Chociaż miski nie się tak bezproblemowe podczas montażu jak standardowe kompakty, to jednak właśnie one zabierają mniej miejsca i nadają się nawet do najmniejszych toalet.

 

Klasyczny kompakt WC – do jakiej toalety?

Kompakty WC znajdowały się w domu praktycznie każdego Polaka. Pomimo tego, że miski podwieszane są dziś coraz bardziej popularne, to jednak jest wiele osób, które wolą wciąż te tradycyjne, klasyczne rozwiązania. Kompakty posiadają wiele zalet. Przede wszystkim montaż ich jest nieskomplikowany. Kompakt wystarczy podłączyć do rury kanalizacyjnej oraz do wody i postawić w wyznaczonym miejscu. Nie potrzeba nam do tego kucia ścian. Istotną zaletą jest też cena. Te tradycyjne modele mogą być nawet 2 czy trzykrotnie tańsze niż miski podwieszane.

Przyjęło się, że kompakty mają swój określony wygląd i kształt. Jednak i w tym względzie wiele się zmieniło. Współczesne modele często zostały pozbawione kołnierza, dzięki czemu są bardziej higieniczne, bezproblemowe podczas czyszczenia, a także można spłukać miskę skuteczniej. Mogą posiadać też różne kształty. Dużym powodzeniem cieszą się kompakty, które idealnie pasują do stylu retro. Mają ciekawe zdobienia i rzeźbienia a także nadają niepowtarzalny charakter wnętrzu, jakiego nie uzyskalibyśmy montując podwieszaną miskę.