Meble do małej łazienki w bloku

Współczesna łazienka zazwyczaj nie posiada zbyt dużych rozmiarów. Te, które znajdują się w blokach mają często nie więcej niż 3m2. Urządzenie takiego wnętrza nie jest proste, jeśli chcemy by było ono nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. 

Na pewno urządzając takie wnętrze musimy iść na wiele kompromisów i podjąć decyzję, które nie zawsze należą do łatwych. Jednym z nich jest to czy zdecydujemy się na zakup wanny czy kabiny prysznicowej. Oczywiście mniej miejsca zajmują kabiny i są one praktyczniejsze w użytkowaniu niż wanny. Dlatego też to właśnie one są częstszym wyborem posiadaczy łazienek w bloku.

białe meble łazienkowe

 

Szafka podumywalkowa do małej łazienki

W tych najmniejszych łazienkach ciężko jest wyobrazić sobie, by znalazło się miejsce na słupki czy kilka szafek podwieszanych. Jednak na pewno znajdzie się miejsce na szafkę pod umywalką. Nawet bowiem w najmniejszej łazience znajduje się miejsce na umywalkę i tym samym na szafkę pod nią. Szafka jest bardzo potrzebna.

Nawet najmniejsza. To ona bowiem odpowiedzialna jest za uporządkowanie całej przestrzeni łazienkowej. Wybierając ją powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na względy wizualne, ale i na parametry techniczne. Dobrej jakości meble łazienkowe zabezpieczone są przed działaniem wilgoci czy wahaniami temperatury. To bardzo ważne, bo wybierając szafkę pod umywalkę od nieznanego i niesprawdzonego producenta, okazać się może, że po krótkim już czasie użytkowania zaczyna puchnąć i wyglądać mało estetycznie.

Meble dobrej jakości wykonane są z płyty, która jest foliowana, lub lakierowana. Posiadają szuflady z pełnym wysuwem a także system cichego domyku lub system push. Takie właśnie zastosowane technologie mają bezpośredni wpływ na komfort korzystania z danego mebla. Przyczyniają się także do przedłużonej trwałości ich.

Białe meble do łazienki

Rynek jest dziś przepełniony meblami łazienkowymi w różnych wariantach kolorystycznych. Są meble czerwony, czarne, różowe lub w takim kolorze jaki sobie tylko wymyślimy. Jednak pomimo tak dużego wyboru i tak wciąż najbardziej popularnymi są meble do łazienki w kolorze białym. To właśnie one nadają do niemal każdej aranżacji, bez różnicy czy marzymy o łazience w stylu rustykalnym, glamour, nowoczesnym czy klasycznym.

Wszędzie tam znaleźć się mogą białe meble łazienkowe. Są one ponadczasowe, tym samym nie będzie konieczności ich szybkiej wymiany. Białe meble do łazienki mają jeszcze jedną ważną zaletę – to właśnie dzięki nim możliwe jest optyczne powiększenie wnętrza. Biel odbija światło. Wnętrze wygląda wtedy na większe niż jest w rzeczywistości.

Meble łazienkowe są jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki, właśnie bez nich. Dzięki nim wnętrze jest uporządkowane i po prostu bardziej estetyczne, a nam z takiej łazienki korzysta się po prostu przyjemniej.