Łazienka w stylu steampunk

Razem z popularnością stylu loft i industrialnego we wnętrzach zauważyć możne, że coraz częściej i więcej osób sięga, bo z jednej strony podobne z drugiej zaś inne style. Jednym z nich jest Steampunk, prognozuje się, że to właśnie on będzie tym, który na stale zagości we wnętrzach i już dziś jest coraz chętniej wybierany przez projektantów wnętrz.

Nurt ten nawiązuje do epoki wiktoriańskiej, która kojarzona jest z przepychem i bogactwem. Jest to jednak połączenie inspiracją epoki wiktoriańskiej i rewolucji przemysłowej. Aranżacje te są zazwyczaj mroczne, industrialne. Sama stylistyka to nie tylko gra kolorami, ale także stawianie na nietypowe dodatki. Podpowiadamy jak urządzić łazienkę w stylu steampunk!

Więcej info o aranżacji znajdziesz tutaj – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly

aranżacja steampunk

Steampunk to mocne, zdecydowane kolory!

W łazience urządzonej w stylu steampunk powinny znaleźć się kolory wyraźne i mocne, takie jak czerń, czerwień. Mogą być to kolory rdzawe. Dziś nie jest to problem, bo coraz większa ilość producentów ceramiki ma w swojej ofercie płytki przypominające starą blachę. Dla wielu osób wydaje się to dziwne, że coś takiego można chcieć mieć na ścianie. Jednak stylistyka ta taka po prostu jest. Rdzawe płytki będą dobrze prezentowała się w połączeniu z czarnymi, matowymi meblami, czy urządzeniami sanitarnymi. Ważne jest też samo oświetlenie. Mogą być to spore wiszące lampy, w których widoczne będą miedziane pręty.

Mogą być też takie, których żyrandol wygląda na stary wręcz zardzewiały, lub posiada czarne elementy. Takich lamp nie trzeba kupować. Można przeszukać targi staroci lub swoją piwnice czy strych. W stylu tym można wykorzystać stare, dodatki. Im dziwniejsze tym lepiej! Nikogo nie zdziwi, że w takiej łazience na ścianach znajdują się zegary czy obrazy w bogato zdobionych ramach. Z całą pewnością ze względu na chociażby zastosowaną kolorystykę styl ten lepiej prezentuje się w przestronnych, dużych łazienkach, lub wręcz pokojach kąpielowych. W małych łazienkach kolorystyka może wpłynąć na optyczne pomniejszenie wnętrza.