Kolor szary w łazience – czy nadal modny?

Kolor szary w aranżacjach wnętrz jest modny od dobrych kilku sezonów. Uważa się, że to właśnie on jest następcą bieli. W tym stwierdzeniu nie ma nic dziwnego, bo rzeczywiście dziś łazienka częściej utrzymana jest w szarościach niż w bieli. A sama szarość jest uniwersalna i dostępna w tak wielu wariantach, że z całą pewnością każdy może dopasować najbardziej optymalny odcień jej do siebie.

wyposażenie łazienki

Szare ściany, meble do łazienki…

Oczywiście możemy pokusić się o aranżacje łazienki, która będzie cała szara. Jednak zazwyczaj są to poszczególne elementy a najczęściej ściany. Kolor szary jest bowiem idealnym tłem dla praktycznie każdej innej barwy. Dobrze komponuje się z bielą, czernią a także mocnymi i intensywnymi kolorami, jak czerwienie, pomarańcze czy żółcie.

Szare płytki oferowane są przez większość producentów. Dostępne są w tak wielu odcieniach, że wręcz można nieco urozmaicić łazienkę i pokusić się o połączenie kilku rodzajów. Dobrze wygląda kompozycja szarości w różnych wariantach. Jedna ściana jest jasna, druga ciemniejsza, lub praktycznie czarna.

Oprócz płytek, szarość często pojawia się też na meblach. Decydując się na ich zakup musimy zdecydować czy chcemy, aby były to meble na wysoki połysk, matowe, podwieszane czy stojące. Te z połyskiem są lepszym rozwiązaniem do małych wnętrz, ponieważ odbijają światło. Lepiej też prezentują się w takim przypadku modele podwieszane. Gdy nasza łazienka jest spora, sposób montażu czy wykończenie jest kwestią własnych preferencji.

Szare dodatki łazienkowe

W każdej łazience obowiązkowym elementem wyposażenia są dodatki. To właśnie one nie tylko spełniają niezwykle ważne funkcje, ale także mają wpływ na ostateczny charakter wnętrza. Te szare elementy mogą być kontrapunktem kolorystycznym dla białej ceramiki czy płytek lub uzupełnieniem szarego wnętrza. Wybór akcesoriów łazienkowych jest dziś na tyle duży, że nie ma najmniejszego problemu z otrzymaniem dodatków w kolorze szarym, mebli a nawet i baterii.

Więcej przykładowych aranżacji znajdziesz na NANOlazienki.pl