Kabina z brodzikiem czy odpływem liniowym?

Wybór kabiny prysznicowej jest niezwykle ważny. Dobrze dobrana kabina będzie idealnie wpisywała się w łazienkową przestrzeń. Będzie nie tylko funkcjonalna, ale także wygląd jej przełoży się na estetykę wnętrza. Kabiny możemy podzielić na dwa typy. Na takie, które montowane są na brodziku lub, które montowane są bezpośrednio na podłodze. Wtedy w podłodze zamontowany jest odpływ liniowy lub punktowy, czyli odwodnienie – lazienkiabc sklep z odwodnieniami liniowymi. Podpowiadamy kiedy zastosować jakie rozwiązanie i jaka kabina, będzie lepszym rozwiązaniem dla osób mieszkających w domach a jakie będzie korzystniejsze dla osób mieszkających w domach.

kabina

Współcześnie coraz częściej spotkać się można w kabinami, które to montowane są bezpośrednio na podłodze. Rozwiązanie takie jest niezwykle funkcjonalne i idealnie sprawdza się, jeśli wśród domowników są osoby starsze lub takie, które mają problemy z poruszaniem się. Podczas wchodzenia do kabiny nie mają bowiem żadnych barier i utrudnień. Rozwiązanie to jest idealne podczas codziennego użytkowania. Z łatwością można umyć podłogę od prysznicem, która pokryta jest płytkami. Całość wygląda także niezwykle estetycznie, ponieważ podłoże stanowi jedną i spójną całość. W ten sposób mogą być montowane nie tylko standardowe kabiny prysznicowe, ale także i modele otwarte, czyli kabiny typu Walk-in.

Odwodnienie podłogowe do jakiej łazienki?

Niestety nie w każdej łazience odpływ liniowy jest dobrym pomysłem. Zamontowanie odpływu a także i syfonu wymaga odpowiedniej szerokości stropu. Często w blokach rozwiązanie takie nie jest możliwe. Oczywiście najbezpieczniej, jeśli przed rozpoczęciem prac dokładnie sprawdził strop fachowiec. Instalację odpływu liniowego najbezpieczniej jest zaplanować dużo wcześniej. Odwodnienia podłogowe zazwyczaj montowane są w domach.

Wysokie brodziki powoli przechodzą do lamusa. Coraz trudniej jest dostać tego typu modele. Zauważyć można, że brodziki płytkie cieszą się dziś dużym zainteresowaniem. Modele te nadają się praktycznie do każdej łazienki. Ze względu na to, że są niskie prezentują się estetycznie i są także wygodne podczas użytkowania. Nie wymagają też kucia podłóg i skomplikowanego montażu.