Jakie umywalki są najbardziej praktyczne?

Żadna łazienka nie może obyć się bez umywalki. To właśnie przy niej nie tylko rozpoczynamy, ale i kończymy dzień. I tak naprawdę to właśnie w pobliżu umywalki przeprowadzana jest największa ilość zabiegów higienicznych. Jest to też ten element wyposażenia, na który zwracamy uwagę zaraz po wejściu do łazienki. Podpowiadamy jak wybrać umywalkę, by była praktyczna a także i estetyczna.

umywalki łazienkowe klasyczne

Najlepszy sklep z umywalkami – https://www.lazienkiabc.pl/Umywalki-lazienkowe-c252

Jakie modele umywalek są dziś modne?

Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były praktycznie tylko dwa rodzaje umywalek. Były to umywalki klasyczne podwieszane, albo meblowe – sprzedawane zazwyczaj w komplecie razem z szafką. Dzisiaj wybór jest znacznie większy i nie zawsze wiadomo na co się zdecydować. Jednymi z popularniejszych są umywalki stawiane na blat, w kształcie mis.

Umywalki te wyglądają niezwykle estetycznie i co najważniejsze pasują praktycznie do każdej aranżacji. Dostępne są nie tylko w wielu kształtach, ale mogą być też wykonane z różnych materiałów – niekoniecznie ceramiki, mogą różnić się także kolorystyką. Umywalki nablatowe posiadają jeszcze jedną ważną zaletę – zajmują mało miejsca w szafce.

Jest to niezwykle ważne, w przypadku małych łazienek, gdzie praktycznie każdy centymetr powierzchni ma znaczenie. Ważne jest także to, że z takiej umywalki korzysta się wygodnie. Nie trzeba się mocno schylać, tak jak w przypadku innych modeli.

Zwróć uwagę na jakość ceramiki!

Chociaż umywalki wykonywane są dziś z naprawdę wielu materiałów, to jednak i tak wciąż najbardziej popularna jest ceramika. Nie wszystkie ceramiczne umywalki są jednak tak samo dobre i wytrzymałe. Na rynku znajdują się produkty z tego materiału, które są zabezpieczone i odporne na stłuczenia czy zarysowania. Mogą posiadać też specjalną powłokę, która posiada właściwości hydrofobowe. Na takiej umywalce krople wody są odpychane. Krople łączą się, a spływając zabierają zanieczyszczenia czy osady. W rezultacie powierzchnia umywalki pozostaje czysta a jej czyszczenie nie jest problematyczne.