Jaki kran wybrać najlepiej?

Baterie łazienkowe należą do jednych z ważniejszych elementów wyposażenia. To właśnie one są jednymi z częściej użytkowanych. Jedną z ważniejszych jest baterie umywalkowa, bo to właśnie z niej możemy korzystać nawet kilkadziesiąt razy dziennie, w zależności od ilości domowników. Nie każda bateria jest taka sama pod względem jakości. Są modele godne polecenia i takie, które nawet po krótkim czasie użytkowania nie będą się sprawdzały.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kran?

Rynek przepełniony jest bateriami pochodzącymi od różnych producentów. Różnią się między sobą tak wieloma parametrami, że zawsze powinniśmy dokładnie przyjrzeć się wybranemu przez nas modelowi. Wiele z nich na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, jednak tak naprawdę jakość znacznie odbiega od siebie.

Wybierając baterię w pierwszej kolejności powinniśmy podnieść ją. Te wykonane z dobrych materiałów ważą znacznie więcej. Następnie warto zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych do baterii. Wciąż aktualna jest więc zasada dotycząca wagi. Następnie zależy sprawdzić informację co do głowicy jaka znajduje się w środku. Jest to jedna z ważniejszych części i to od niej w dużej mierze zależy trwałość i wytrzymałość danego modelu. Głowica odpowiedzialna jest też za płynną pracę. Najlepiej, jeśli jest to głowica ceramiczna. Te gorszej jakości, nawet po krótkim czasie użytkowania mogą spowodować przeciekanie.

Istotne jest też to czy wybrany przez nas model będzie przyczyniał się do zmniejszenia zużycia wody. Dla wielu producentów jest to już standard. Dbanie o ekologię dziś jest bowiem czymś podstawowym. Powinniśmy zwrócić uwagę czy dany model baterii został wyposażony w perlator, lub ograniczniki, których zadaniem jest zmniejszenie ilości wypływającej wody.

 

czesci do baterii

Ilość uchwytów baterii

Każdy element baterii łazienkowej jest niezwykle istotny i ma wpływ nie tylko na jej wygląd, ale także i na funkcjonalność a także i zużycie wody. Jednymi z takich elementów są uchwyty. Oczywiście wiele zależy też od  aranżacji, bo do łazienki retro raczej nie wybierzmy nowoczesnych, jednouchwytowych baterii.

Do najbardziej popularnych i tych, które znajdują się w większości polskich domów zaliczyć można baterię jednouchwytowe. Wybierane są nie tylko ze względu na prostą, estetyczną formę, ale także i ze względu na to, że to właśnie dzięki nim możemy zmniejszyć zużycie wody. Ustawienie odpowiedniej temperatury a także i ilości wody jest dużo łatwiejsze.