Jaką umywalkę wybrać do łazienki?

Żadna funkcjonalna łazienka nie może obyć się bez umywalki. Jest ona niezwykle ważnym elementem wyposażenia. To właśnie bowiem przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień. A także przy niej dokonujemy najwięcej czynności. Dlatego tak ważne jest to, by umywalka została odpowiednio dobrana. Tylko wtedy bowiem korzystanie z niej będzie prawdziwą przyjemnością. Podpowiadamy na co zwracać uwagę podczas wyboru.

 

Wielkość umywalki

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak duża powinna być umywalka. Wiele zależy od wielkości naszej łazienki i miejsca jakim dysponujemy. Oczywiście czym większa, tym korzystanie z niej jest bardziej komfortowe. Jest wtedy bowiem mniejsze ryzyko wydostania się wody poza ranty.

Od umywalki oczekujemy tego, by była estetyczna, łatwa podczas czyszczenia a także, abyśmy nie musieli wycierać podłogi czy blatu po każdym skorzystaniu z niej. Umywalka powinna być największa, na jaką tylko możemy sobie pozwolić. Zasada podczas jej wyboru jest taka, że im jest ona płytsza, tym powinna być szersza i dłuższa. Im jest głębsza tym może mieć mniejsza.

umywalka łazienkowa

Umywalka stawiana na blacie czy podblatowa?

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu nie było zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o umywalki. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku wyglądały podobnie. Montowane były podblatowo, lub były to typowe umywalki meblowe, które sprzedawane były w zestawie razem z szafką. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Wybór jest ogromny i wręcz można pogubić się w gąszczu ofert.

Jednymi z tych, które cieszą się większym zainteresowaniem są umywalki stawiane na blacie. To właśnie one stały się gorącym trendem ostatnich sezonów. I to właśnie one dostępne są nie tylko w dużej gamie kolorystycznej, ale i mogą być wykonane z wielu materiałów.

Oczywiście najpopularniejszym materiałem do wykonania umywalek pozostaje wciąż ceramika, to jednak spotkać można umywalki stawiane na blat wykonane ze szkła, kamienia, konglomeratu a nawet i drewna. Umywalkę można dobrać więc nie tylko do wielkości łazienki, ale i do aranżacji.