Jak wymienić głowicę w baterii łazienkowej?

Łazienka jest miejscem, w którym zazwyczaj nic tak bardzo nie denerwuje jak kapiący kran. Nie każdy czuje się na siłach, aby taką naprawdę przeprowadzić samodzielnie. Od razu zaczynają szukać telefonu do hydraulika. Jednak tak naprawdę zazwyczaj nie jest to czynność skomplikowana i praktycznie każdy sobie z tym powinien poradzić bez problemu.

Nie zawsze więc musimy na ten cel wydawać sporo. Okazuje się bowiem, że te najczęstsze awarie są naprawdę bardzo proste do usunięcia i praktycznie nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Źródło artykułu: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Wymiana-glowicy-ceramicznej-1767.html

Wymiana głowicy ceramicznej krok po kroku

Przed samą wymianą należy zamknąć dopływ wody. Bez tego etapu nie powinniśmy przystępować do prac. Gdy odpływ wody został zamknięty możemy przystąpić do demontażu. W pierwszej kolejności należy podważyć zaślepkę, która znajduje się pod dźwignią mieszacza. Następnie kluczem imbusowym powinniśmy odkręcić widoczny wkręt.

zielona bateria łazienkowa

Wkrętu jednak nie należy wykręcać do końca gdy nie mamy włożonego korka – może od wpaść np. do syfonu. Następnie można przystąpić do odkręcenia dźwigni, następnie kopułę. Te czynności należy wykonać ręcznie – są to elementy delikatne i można je w inny, przypadku uszkodzić. Następnie należy nastawnym kluczem odkręcić nakrętkę dociskającą. Następnie wyciągamy głowicę i na jej miejsce wstawiamy nową. Następnie wszystkie czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności.

Wymiana głowicy to nic trudnego!

Jak wynika z powyższego opisu wymiana głowicy to nic trudnego i z tą czynnością może poradzić sobie praktycznie każdy. Ważne jest także to, by dobrze je dopasować do baterii. W tym celu dobrze jest znać nie tylko producenta, ale i model baterii jaką posiadamy.

Wybrane głowice mogą się bowiem znacznie od siebie różnić. Koszt głowicy, szczególnie ceramicznej nie zawsze jest najniższy. Często zresztą nie jest wymagana wymiana jej. Zazwyczaj wystarczy sama wymiana uszczelki pod nią. Koszt jej nie jest wysoki, a czynność nie należy do trudnych i skoplikowanych.