Dlaczego warto kupić miskę bezkołnierzową

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdy element wyposażenia jest istotny. Dziś liczy się nie tylko funkcjonalność, ale także i estetyka. Z takich właśnie powodów jest to jedne z pomieszczeń w całym domu, które na przestrzeni lat przeszło chyba największą metamorfozę. To właśnie w łazience bowiem spędzamy coraz więcej czasu i chcemy w niej nie tylko umyć się, ale także i zrelaksować po męczącym dniu. Często to właśnie łazienka jest naszą strefa relaksu. Zupełnie inaczej dziś wygląda wanna, umywalka, baterie łazienkowe a także sanitariat, który coraz rzadziej jest kompaktem stojącym.

 

Praktyczne miski WC

miski WcMiski WC podwieszane wybierane są z wielu względów. Przede wszystkim są one bardziej estetyczne i nadają się do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Są także niezwykle praktyczne. Montując miskę podwieszaną pozbywamy się miejsca styku z podłogą, jaka ma miejsce w przypadku kompaktów stojących. Nie ma tym samym miejsca, w których chętnie gromadzą się zanieczyszczenie czy brud, które nie są łatwe do wyczyszczenia. Posiadając miskę WC podwieszaną nie ma tego typu problemów.

Można w sposób niezwykle prosty umyć podłogę pod miską i dotrzeć tam gdzie chcemy. Miska podwieszana wygląda też bardziej estetyczniej. Nie ma bowiem zbyt wielu elementów zewnętrznych. Widoczna jest tylko sama miska oraz przycisk spłukujący. Na rynku jest dziś wiele kształtów misek, a także wersji kolorystycznych, także bez większego problemu można dopasować miskę nawet do nietypowej aranżacji. Chociaż wiele osób twierdzi, że cena ich jest wyższa od standardowego kompaktu WC, to jednak nie jest to do końca prawdą. Wraz z wzrostem popularności misek jest ona coraz niższa. Często jest wręcz taka sama jak kompaktów – idź do sklepu z miskami WC

 

 

Miska bez kołnierza – coraz bardziej popularna

Wielu producentów z branży łazienkowej wprowadziło do swojej oferty miski WC podwieszane, które zostały pozbawione kołnierza wewnętrznego. Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Przede wszystkim miskę spłukuje się dużo łatwiej. I nie trzeba w tym celu zużywać zbyt dużej ilości wody. Skuteczne spłukiwanie miski możliwe jest już przy wykorzystaniu połowy ilości wody. Brak kołnierza odpowiedzialny jest te za higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma bowiem zakamarków, w których gromadzą się i mnożą groźne drobnoustroje czy bakterie. Dzięki pozbawieniu miski kołnierza można też dużo szybciej wyczyścić powierzchnię miski.

Do tego celu zazwyczaj nie trzeba stosować silnej chemii, a wystarczy tylko miękka szmatka i ciepła woda. Miski, które nie mają kołnierza często pokrywane są specjalnym szkliwem, które dodatkowo ma wpływ za bezproblemowe utrzymanie czystości. Wybierając miskę oczywiście korzystniej zawsze kupić ja od sprawdzonego producenta. Mamy wtedy pewność, że będzie ona wykonana z dobrej jakości ceramiki i będzie funkcjonalna przez wiele lat.