Brodzik płytki czy głęboki – jaki wybrać?

Kabiny są dziś chętniej wybierane niż wanny. Kabina nie jest jednak elementem, który występuje samodzielnie. Jego integralną częścią jest brodzik. I także brodzik będzie odpowiedzialny za komfort kąpieli. Wybór ich jednak jest dosyć spory i trzeba wcześniej przemyśleć, jakie mamy od niego oczekiwania. Kształt i wielkość brodzika uzależnione są od kabiny. To na co mamy wpływ to rodzaj materiału z jakiego został wykonany a także głębokość

Brodzik z akrylu czy konglomeratu?

Do najpopularniejszych modeli zaliczyć należy te wykonane z akrylu i konglomeratu. Materiały te różnią się od siebie nie tylko estetyką, ale i właściwościami. Są zróżnicowane także ze względu na cenę. Te z akrylu będą sporo tańsze. I być może właśnie dlatego są częstszym wyborem Polaków. Brodziki z akrylu, są ciepłe, mają gładką powierzchnię i są niewymagające podczas czyszczenia.

Są także bezproblemowe podczas transportu ze względu na to, że nie ważą dużo. Są odporne na wiele negatywnych czynników. Jednak podczas ich wyboru należy sprawdzić dokładnie jakość akrylu. Często bowiem modele, które są tańsze mogą żółknąć. Wykonane zostały z gorszej jakości akrylu, lub tylko nim pokryte. Warto więc wybierać brodziki od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy bowiem będziemy mieli pewność, że jakość ich nie pozostawia złudzeń.

Brodziki z konglomeratu wybierane są zazwyczaj ze względu na walory wizualne. Materiał ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle wytrzymały, odporny na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Modele te zazwyczaj kosztują więcej niż te, które są wykonane z akrylu.

Polecany sklep z brodzikami: LazienkiABC – brodziki prysznicowe na każdą kieszeń!

 brodzik prysznicowy

Jaka głębokość brodzika?

Brodziki możemy podzielić na płytkie i głębokie. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, który z nich jest lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W przypadku, gdy wśród domowników są małe dzieci, być może lepszym rozwiązaniem będzie kupienie głębszego brodzika, w którym dzieci będą mogły wykapać się i pobawić tak jak w wannie. Głęboki brodzik jest przydatny, jeśli chcemy robić pranie ręczne.

Niskie brodziki mają inne zalety. Przede wszystkim, to właśnie one prezentują się nowocześnie. Ze względu na niski brodzik, nie ma też zbyt dużych barier i problemów podczas korzystania z kabiny. Jest to niezmiernie ważne, jeśli wśród domowników są osoby starsze lub takie o ograniczonej motoryce. Można także całkowicie zrezygnować z brodzika i zamontować na podłodze odpływ liniowy lub punktowy. Nie zawsze jednak jest to możliwe, jeśli mieszkamy w bloku.