Bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką – czy jest praktyczna?

Kuchnia jest miejscem, które spełnia coraz więcej funkcji. Nie tylko przygotowujemy tam posiłki, ale także i spędzamy czas z rodziną. Nie jest to już tylko miejsce, które jest zamknięte dla gościa. Często dzisiejsza kuchnia jest połączona z salonem i nie tylko jej funkcjonalność, ale i estetyka jest ważna. Baterie zlewozmywakowe są jednymi z tych elementów wyposażenia, bez których kuchni nie możemy sobie po prostu wyobrazić.

Jest ich wiele rodzajów, ale najciekawszymi zdając się być baterie kuchenne z wyciąganą wylewką. Czy zawsze są praktyczne i funkcjonalne? Jakie posiadają wady, a jakie zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

baterie kuchenne

Zalety baterii z wyciąganą wylewką

Baterie te posiadają wylewkę o długości od 120 – 150 cm. Szczególne zastosowanie ma wylewka w małych kuchniach, gdzie znajduje się zlew jednokomorowy. Nie wszystkie garnki czy pojemniki, które chcemy np. napełnić wodą się tam zmieszczą. Posiadając baterię z wyciąganą wylewką nie musimy się tym po prostu przejmować. Dany garnek można postawić obok.

Zaletą tych modeli jest także to, że wylewka zakończona słuchawką ma zazwyczaj kilka funkcji strumienia wody. Możemy np. bez problemu umyć z dosyć dużym ciśnieniem wody mocno zabrudzone elementy, a lekkim i rozproszonym opłukać delikatne warzywa.

Wylewki wyposażone są w specjalne obciążniki, dzięki którym tak łatwo wracają na swoje miejsce. Modele te zazwyczaj wygląda bardziej spektakularnie. Szczególnie te ze sprężyną prezentują się ciekawie i są często wybierane do nowoczesnych wnętrz. Wiele osób uważa, że baterie te nie mają zalet. A jednak trzeba przyznać, że jeśli chodzi o czyszczenie ich to na pewno tradycyjne modele są dużo mniej wymagające. Nie mniej, to właśnie one są hitem ostatnich sezonów.

Na co zwracać uwagę wybierając baterię z wyciąganą wylewką?

Wybierając baterię z wyciąganą wylewką, najlepiej jest kupić taką, która pochodzi od dobrego i sprawdzonego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że wykonana jest z dobrych materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia. W razie takiego zapotrzebowania można też dostać bez problemu części zamienne, dedykowane danemu modelowy. Wybierając baterie „no name” zazwyczaj nie możemy na to liczyć, tak jak i na szybki serwis.

Bateria zlewozmywakowa to jedno z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Korzystamy z niej naprawdę często. Być może wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jaka może być częstotliwość. Dlatego tak ważne są parametry techniczne.